Trwa nabór do programu stypendialnego

16 czerwca 2011

Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku poszukuje kandydatów na stypendystów ogólnopolskiego programu stypendialnego "Agrafka" na rok szkolny 2011/2012.

W programie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce wspieranym przez Fundację Agory, Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich oraz osoby indywidualne i instytucje zostanie przyznanych około 20 stypendiów, wybitnie utalentowanym w określonej dziedzinie: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych, pochodzącym z niezbyt zamożnych rodzin uczniom szkół gimnazjalnych i średnich mieszkającym w małych miejscowościach, mających ciekawy pomysł na własny rozwój.

Przy wyborze stypendystów, którego dokuje specjalna Komisja Stypendialna, brane są pod uwagę osiągnięcia w zakresie nauk ścisłych i humanistycznych (wygrane olimpiady, konkursy), sytuacja socjalno-bytowo-materialna kandydatów oraz ich pomysł na własny rozwój.

Konkurencja jest bardzo duża, dlatego Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku, która pełni rolę nominatora do programu na terenie powiatu leżajskiego, poszukuje wybitnie utalentowanej młodzieży - tzw. "perełek". Powinny to być osoby z wyjątkowymi osiągnięciami, np. laureaci olimpiad (na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym), najlepiej ukierunkowane na jedną dziedzinę nauki, niekoniecznie posiadające średnią ocen 5.0, dodatkowo pochodzące z niezamożnych rodzin i mający przyszłościowy plan swojego rozwoju osobistego/zawodowego.

W celu zaczerpnięcia szczegółowych informacji zapraszamy kandydatów do siedziby Fundacji Fundusz Lokalny przy ul. Targowej 9 w Leżajsku w terminie do dnia 14 lipca 2011 r.. Dodatkowe informacje można uzyskać również telefonicznie pod nr tel. 17 242 79 08.