Działania

Rok 2020

Konkurs Zacznijmy od podstaw

Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych do aktywnego trybu życia i spełniania swoich marzeń. Mogli w nim uczestniczyć uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. 500 autorów najciekawszych odpowiedzi na pytanie: "Jakiego sportu chciałbyś/chciałabyś nauczyć się od podstaw w 2021 roku? Dlaczego akurat tego?" otrzymało karty podarunkowe o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 4F.

Organizatorem konkursu była Federacja Funduszy Lokalnych w Polsce, a Fundatorem nagród Fundacja 4F Pomaga.

Konkurs Dziękujemy Bohaterom Pomagamy Ich Dzieciom

Miał na celu okazanie wdzięczności pracownikom służby medycznej za ich niezwykłe zaangażowanie i poświęcenie w walce z koronawirusem oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W ramach konkursu 1000 młodych osób z całej Polski otrzymało karty podarunkowe 4F na zakup strojów sportowych o wartości 500 zł. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez 20 lokalnych organizacji pozarządowych zlokalizowanych we wszystkich województwach. Nasza Fundacja realizowała konkurs na terenie województwa Podkarpackiego.

11 października 2020 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych 59 młodym mieszkańcom naszego województwa, których rodzice pracują w służbie zdrowia jako lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sanitariusze, salowe, rehabilitanci, fizjoterapeuci czy też pracownicy administracyjni.

Do naszego województwa trafiła również nagroda specjalna w konkursie. Jej laureatką została Michalina z Rzeszowa. Jej odpowiedź na pytanie „Dlaczego mój tato, mama jest bohaterem” brzmi tak: „Moja mama by nieść pomoc chorym dzieciom zamienia się w kosmitę, choć w kombinezonie jest bardzo gorąco. Potrafi czarować - zamieniać straszne wenflony w latające motylki i szybciutko gryzące komary”.