XII edycja programu "STYPENDIUM"

17 sierpnia 2011

Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku utworzona przez Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju przyzna stypendia uzdolnionym, aktywnym uczniom szkół gimnazjalnych oraz średnich. Będzie to już XIII edycja programu "Stypendium".

Inicjatywa ta skierowana jest do ambitnej młodzieży, która wyróżnia się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce, lecz także szczególnymi zainteresowaniami i aktywnością w lokalnym środowisku. Ideą Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku jest wyróżnienie poprzez program "Stypendium" osób, które są szczególnie utalentowane, lecz posiadają ograniczone środki finansowe na rozwój swych pasji i zainteresowań.

Z roku na rok rośnie grono osób, które otrzymały stypendium Funduszu. Do tej pory program pomógł finansowo już 478 uczniom. W roku szkolnym 2011/2012 planowane jest przyznanie około 40 stypendiów.

Program jest realizowany dzięki dotacji Fundacji im. Stefana Batorego, która w ramach programu "Równe Szanse - Lokalne Programy Stypendialne" przyznała na ten cel środki w wysokości ponad 14 tys. zł. Inicjatywę Fundacji wsparło także lokalne środowisko, m.in. Gmina Wiejska Leżajsk, rada rodziców Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz osoby fizyczne. W bieżącej edycji program obejmie gimnazjalistów uczących się w gimnazjach na terenie Gminy Wiejskiej Leżajsk oraz uczniów Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.

Przyszli stypendyści muszą wykazać się średnią ocen co najmniej 4,5, innymi osiągnięciami naukowymi oraz pracą na rzecz lokalnego środowiska. Kandydaci mogą składać karty zgłoszeniowe najpóźniej do dnia 15 września 2011 r. do godziny 15:00 w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku przy ul. Targowej 9.

Dokumentacja programu do pobrania:
Regulamin programu
Karta Zgłoszenia Ucznia